1- Ağlayan Kaya Şelalesi
Bir başka ismi Yeşildere Şelalesi olan bu yer, Denizli’de en fazla ziyaret edilen noktalarından birisidir. Yemyeşil Bir alana bulunduran Ağlayan Kaya Şelalesi’nde gittiğinizde alabalık yemeden hiçbir zaman dönmeyi düşünmeyin. Yeşildere Şelalesi’nin oluşturmuş bulunduğu ağlayan Bir kayaya benzer görüntüsünden kaynaklı buraya Ağlayan Kaya ismi verilmiştir. Bilhassa kentin gürültüsünden ve kirliliğinden uzaklaşmak isteyenlerin kesinlikle görmek isteyeceği Bir yer olan Ağlayan Kaya Şelalesi’nde doğayla ahenkli şeklinde uygulanan konaklama alanları da bulunmaktadır. Şayet balık yemeyi sevmeyenlerdenseniz, kiremitte köfte veyahut tavuk yemeklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.


2- Çal Kısık Kanyonu
Ülkemizdeki en değerli tabii güzelliklerden bir tanesi olan Çal Kısık Kanyonu, her ne kadar çok tanınmış olamasa da her sene binlerce bireyin ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Çal Kısık Kanyonu’nda toplam uzunluğu 650 metre olan asma köprü, buraya tabir yerindeyse nostaljik tek hava katmış. Harika görünüm ve bol temiz hava ile birlikte yürüyüş yapabilirsiniz. Hem de rafting sporuna meraklıysanız bu imkandan da faydalanabilirsiniz. Ayrı olarak kanyon içerisinde amatör balıkçıların olta sallayabileceği kaliteli alanlar da bulunmaktadır.


3- Keloğlan Mağarası,
Ülkemizde turizme kazandırılan değerli mağaralardan bir tanesi olan Keloğlan Mağarası, Denizli’nin Dodurga kasabasında bulunmaktadır. Tahminen 150 metrelik uzunluğa bulunduran mağara, fosil mağara türündendir. Dolayısıyla mağara içerisinde birçok sarkıt ve dikit bulunmaktadır. Güvenlik önlemlerinin yeteri kadar bulunduğu mağarada, kayıp düşmelerden meydana gelebilecek her hangi bir sakatlanmalara karşı sağlık hizmetleri de verilmektedir.


4- Karahayıt Kaplıcaları
Kaplıca turizminin değerli merkezlerinden bir tanesi olan Karahayıt Kaplıcaları’na her sene deva bulmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret eder. Denizli’deki en iyi kaplıca merkezlerinin yer aldığı bu yer, Pamukkale’ye 5 km mesafede yer almaktadır. Karbondioksit oranının çok az bulunduğu kaplıcadaki şifalı su ise yeteri kadar sıcaktır. Kaplıcalardaki suyun kalsiyum miktarı da epey fazla. Burayı ziyaret edenlerin devasa bir çoğunluğu dolaşım sistemi rahatsızlığı ile gelenlerden oluşuyor. Ve çoğu şahsa göre de şifalı sular birçok hastalığa iyi geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir