Ülkemizin en güzel tatil beldelerine sahiplik yapan Balıkesir gezmeyi seven insanlara unutamayacağı bir seyahat deneyimi sunuyor.
Balıkesir’i Cunda, Ayvalık, Altınoluk ve Avşa adası gibi tatil bölgeleri ile tanıyoruz. Bunun yanı sıra Balıkesir de sayısız doğal güzellik bulunmakta. Gelin beraber bu doğal güzelliklere şöyle bir göz atalım.

İda Dağı

Balıkesir de gezilmesi gereken yerler arasında en önemlilerinden biridir. Bu dağ Çanakkale ve Balıkesir şehirleri arasında uzanıyor. En yüksek tepesi 1774 metre uzunluğunda Karateş tepesi. İda Dağının etrafı yeşilliklerle dolu bir orman. Meşeden kestane ağaçlarına kestane ağaçlarından gürgene kadar birçok ağaç türüne ev sahipliği yapıyor.

Kazdağı Milli Parkı

Balıkesirin Edremit ilçesinde yer almaktadır. Sayısız ağaç ve bitki türünü bir arada bulunduran bu milli park her sene sayısız ziyaretçi ağırlamaktadır. Aynı zamanda parka giriş ücreti bulunmaktadır. Ve parka bir kılavuz ile birlikte girmek zorundasınız.

Akçay

Edremit’in merkezine 10 km mesafede bulunur. İstanbula olan yakınlığı nedeniyle her yaz mevsimi çok sayıda tatilciyi ağırlamaktadır. Tatil denince akla gelen ilk mekanlardan biridir.

Altınoluk

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en temiz havasına sahip 2. yer olarak bilinmektedir. Eğlenceli bir olmasının yanı sıra zeytinlikleriyle de bir hayli meşhur.

Manyas Kuş Cenneti

Gönen ve Bandırma arasında yer almaktadır. Aynı zamanda ülkemizin en küçük milli parkı olma özelliğini taşıyor. Ve 266 kuş türünü bir arada bulunduruyor. Burayı 09:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir